Paixao

Bracia Paixao – ich więź jest nierozerwalna – dadzą Lechii majstra?

Bracia Paixao pochodzą z Portugalii i podobnie jak ich znany rodak kochają piłkę. Tak jak Crystiano Ronaldo bracia przykładają dużą wagę do wyglądu, co przysparza im sympatii wśród damskiej części widowni.

Obecnie piłkarze grają z barwach Lechii Gdańsk, do której trafili z zaprzyjaźnionego Śląska Wrocław, do którego mają wielki sentyment. Podczas wywiadu przed meczem przeciw drużynie z Wrocławia Flavio przyznał, że ciężko będzie mu grać przeciwko tej drużynie. Jak przyznają koledzy z szatni Flavio i Marco to bardzo przyjaźni ludzie, którzy każdego traktują z równą sympatią.

To dzięki ich celnym strzałom na bramkę Kalemana (Jagiellonia Białystok) drużyna z Gdańska powróciła na fotel lidera Ekstraklasy. Marco w tym meczu strzelił 2 gole, zaś Flavio 1 po wykonaniu przez niego rzutu karnego.

Ich występy były różnie komentowane przez kibiców. Jeśli jeden wykazywał się lepszą forma na boisku, drugi notował spadek formy. Pamiętamy derby Trójmiasta, w których zachowanie Flavio poskutkowało czerwoną kartką i znacznym osłabieniem zespołu. Jeśli chodzi o Marco do niedawna mówiono praktycznie o jego boiskowych potknięciach.

Dziś obaj bliźniacy mają szanse na ustanowienie strzeleckiego rekordu.

Obaj bracia bardzo się wspierają, są wręcz nierozłączni. Razem trenują, wychodzą na boisko, a nawet wspólnie występują podczas konferencji prasowych.

To niezwykłe, bo wśród nich nie dostrzegamy nawet cienia rywalizacji.

Autor: Jolanta Bernasiewicz

fot. lechia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1700 More posts in Ekstraklasa category
Recommended for you
królewskie
Królewskie na dłużej z Legią

Piwo nr 1 w regionie Królewskie i piłkarski mistrz Polski tworzą idealne partnerstwo oparte na...