Marcin Gortat Wizards Washington

Cavaliers przerwali wspaniałą passę Wizards

Marcin Gortat rozegrał kolejne dobre spotkanie w barwach Washington Wizards. Nasz jedynak w NBA zdobył 16 punktów, jednak nie ustrzegło to „Czarodziejów” przed porażką u siebie z Cleveland Cavaliers 135:140. Obrońcy tytułu tym samym przerwali ich passę 17 domowych zwycięstw z rzędu.

Spotkanie od samego początku było emocjonujące, a wszystko za sprawą tego, że sytuacja na tablicy wyników zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Raz na prowadzeniu była jedna drużyna raz druga.

Wspomniane niesamowite były gwarantowane do samego końca, bowiem na niespełna 4 sekundy trzy punkty więcej mieli gospodarze. Ale rywale zdołali jeszcze doprowadzić do remisu, a zarazem dogrywki. Kevin Love podaniem przez prawie całe boisko obsłużył LeBrona Jamesa, a ten pomimo bliskiej obecności rywala, trafił zza linie 7,25.

W dodatkowym czasie gry obrońcy tytułu musieli radzić sobie już bez swojego lidera. LeBron James bowiem popełnił szósty faul i musiał zejść z parkietu. Tym samym zakończył spotkanie z dorobkiem 32 punktów i 17 asyst.

Ciężar na swoje barki wziął więc Kyrie Irving, który co prawda w regulaminowym czasie gry zawodził i zdobył tylko 12 punktów. W dogrywce jednak dołożył do swojego dorobku kolejne 11 „oczek”. Dobrze spisał się także Kevin Love, który w całym spotkaniu zdobył 39 punktów oraz 12 zbiórek.

Spośród podopiecznych Scotta Brooksa najlepiej spisał się zaś Bradley Beal, który zdobył 41 punktów. Otto Porter Jr. dorzucił 25 punktów, a John Wall z kolei dołożył 22 punkty oraz 12 asyst.

Dobrze zaprezentował się nasz jedynak w NBA, Marcin Gortat. Polak tym razem spędził na placu gry 38 minut i w tym czasie trafił 6 z 13 rzutów z gry, 4 rzuty osobiste co dało razem 16 punktów. Miał także 8 zbiórek, 3 asysty, 3 bloki, jedną stratę oraz 5 fauli.

Marcin Gortat i spółka tym samym przegrali pierwszy mecz po siedmiu zwycięstwach z rzędu, u siebie zaś przegrali pierwszy raz po siedemnastu kolejnych triumfach. Tym samym aktualnie mogą się pochwalić bilansem 30-21 co daje im czwartą lokatę w Konferencji Wschodniej.

Kolejne spotkanie Wizards rozegrają w środę, na wyjeździe zmierzą się z „czerwona latarnią” ligi Brooklyn Nets.

Washington Wizards – Cleveland Cavaliers 135:140  (32:26, 25:28, 25:32, 38:34, 15:20)

(Beal 41, Porter 25, Wall 22 – Love 39, James 32, Irving 23)