Kontuzja Zlatana Ibrahimovicia

Fatalna kontuzja Zlatana Ibrahimovicia! Ten uraz może oznaczać nawet koniec kariery (WIDEO)

Fani Zlatana Ibrahimovicia na moment zamarli w doliczonym czasie gry czwartkowego meczu Manchesteru United z Anderlechtem Bruksela. Szwed w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry niefortunnie upadł i nabawił się kontuzji w związku z czym musiał opuścić plac gry.

Spotkanie w Manchesterze było rewanże za starcie w Brukseli, które zakończyło się wynikiem 1:1. Na Old Trafford po 90 minutach również był remis 1:1, na gola Henricha Mychitariana trafieniem odpowiedział Sofiane Hanni i tym samym do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie gry „Czerwone Diabły” musiały radzić sobie jednak bez Zlatana Ibrahimovicia. Tuz przed zakończeniem drugiej połowy Szwed po jednym z wyskoków do piłki źle stanął, doszło do przeprostu nogi w kolanie po czym „Ibra” upadł i zwijał się z bólu. Na razie nie są znane wyniki szczegółowych badań, ale na pierwszy rzut oka kontuzja wyglądała na bardzo poważną. Oczywiście natychmiast musiał opuścił boisko.

W kuluarach mówi się, że mogło dojść nawet do zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Jeżeli te domysły się potwierdzą może to oznaczać dla Ibrahimovicia nawet koniec kariery, ponieważ bardzo wątpliwe jest, że byłby w stanie jeszcze wrócić do grania na najwyższym poziomie.

Nie sądzę, że ten uraz to błahostka, ale wolę poczekać na wyniki badań i dopiero wtedy mówić. Nie mogę teraz się tym zajmować, bo jestem menedżerem, a nie lekarzem. Ale wiadomości są raczej negatywne, tak sądzę – stwierdził po meczu Jose Mourinho.