Waldemar Fornalik

Waldemar Fornalik odchodzi z Ruchu Chorzów. Warzycha następcą

Mecz Ruchu Chorzów z Lechem Poznań, w ramach 30. kolejki Lotto Ekstraklasy będzie ostatnim podczas którego Waldemar Fornalik zasiądzie na ławce jako trener chorzowskiego klubu. Były selekcjoner reprezentacji Polski po 2,5 roku postanowił odejść. Jego miejsce zajmie Krzysztof Warzycha.

54-letni szkoleniowiec dwa razy prowadził Ruch Chorzów jako trener, najpierw w latach 2009–12, a następnie  od  7 października 2014 roku. Przerwa była wywołana przejęciem funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Największe sukcesy Waldemar Fornalik świętował z Ruchem w sezonie 2011/12, wtedy poprowadził chorzowian do wicemistrzostwa Polski oraz finału Pucharu Polski.

W trwających rozgrywkach zaś Ruch Chorzów walczy o utrzymanie Po 29. kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmuje 15. miejsce, czyli przedostatnie miejsce w tabeli. Na domiar złego chorzowski klub ma problemy finansowe.

Treść oficjalnego oświadczenia, które wydał Waldemar Fornalik:

Po 2,5 roku mojej pracy w Chorzowie nadszedł czas na podjęcie trudnej decyzji – sobotni mecz z Lechem Poznań będzie ostatnim, który poprowadzę w tym sezonie w roli trenera Ruchu Chorzów. Jak ciężka to była decyzja zrozumieją tylko ci, którzy wiedzą jak blisko jestem związany z Ruchem i tworzącymi go ludźmi. Razem przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy – w tym szczególnie ostatnich dni – sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować. Razem z zawodnikami wykonaliśmy ciężką pracę, która dała nam na boisku 34 punkty. Rozstaję się z drużyną, którą stać na utrzymanie i z którą tworzyliśmy dobrze współpracujący kolektyw. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym, co wydarzyło się w Ruchu w ostatnich latach – w szczególności drużynie, wspaniałym kibicom i wszystkim współpracownikom. Z Niebieskimi pozdrowieniami – Waldemar Fornalik.

W poniedziałek miejsce Fornalika zajmie Krzysztof Warzycha.

Sytuacja finansowa Ruchu Chorzów jest powszechnie znana. Sytuację sportową obrazuje tabela i nie poprawi jej obecne zamieszanie. Zmiana trenera w tak ważnym momencie może dać drużynie pozytywny impuls. Zarząd Ruchu Chorzów jest przekonany, że piłkarze i trenerzy zrobią wszystko co w ich mocy, by nie dopuścić do spadku z ekstraklasy najbardziej utytułowanego polskiego klubu – ogłosił zarząd klubu w piątkowym oświadczeniu.

Fot. Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1700 More posts in Ekstraklasa category
Recommended for you
królewskie
Królewskie na dłużej z Legią

Piwo nr 1 w regionie Królewskie i piłkarski mistrz Polski tworzą idealne partnerstwo oparte na...