KLZ aks wrestling team Piotrkow Trybunalski

KLZ: AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski mistrzem Polski

AKS Wrestling Team z Piotrkowa Trybunalskiego w środę pokonał akademików z Warszawy 7:2. Tym samym na kolejkę przed końcem KLZ zapewnił sobie tytuł drużynowego mistrza Polski. Spotkanie odbyło się przy scenografii rzymskiego Koloseum, a na trybunach zasiadł komplet publiczności.

Początek rywalizacji był bardzo zacięty, po czterech pojedynkach był remis 2:2. Tym samym ani kibice, ani zawodnicy AKS Wrestling Team nie świętowali jeszcze tytułu mistrzów Polski. Zwłaszcza, że zapaśnicy AZS-u już nie raz postraszyli faworytów – urwali punkty Unii Racibórz oraz byli o krok od sprawienia niespodzianki w starciu z Grunwaldem Poznań.

Ale jak się okazało stan po był punktem zwrotnym w meczu bo od tej każda kolejna walka padała łupem gospodarzy. Zwycięstwa odnosili odpowiednio Marcin Majka, Arkadiusz Kułynycz, Daria Osocka, Mateusz Filipczak oraz Radosław Grzybicki.

Dla gości zaś punktowali Katarzyna Michalak oraz Przemysław Piątek. Najciekawsza była walka numer 2, Mateusz Nejman z AKS-u po zaciętym pojedynku pokonał Wiktora Szmulaka.

Smaczku rywalizacji nadawała sceneria spotkanie bowiem wyjątkowo odbyło się, w Zgierzu, a organizatorzy zaaranżowali halę na wzór rzymskiego Koloseum. Między innymi na matę zawodników wyprowadzali gladiatorzy. Rywalizację zaś śledził  komplet publiczności.

AKS  tym samym odniósł 9 zwycięstwo i nadal jest jedyna niepokonaną drużyną, co sprawiło, że na kolejkę przed końcem ligi zapewnił sobie tytuł drużynowego mistrza Polski.

Przy okazji meczu odbyła się zbiórka na leczenie 4-letniego Filipa, który choruje na chorobę Niemanna Picka typu C tzw. dziecięcego Alzheimera. Chłopiec jest synem byłej zapaśniczki Klaudii Malinowskiej (dawniej Mareckiej), m.in. srebrnej medalistki Mistrzostw Polski. KLZ wsparł w ten sposób Fundację You Can Help.

W pierwszym środowym spotkaniu AZ Supra Brokers wygrał z AKS Białogard 6:4. Wrocławianie tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Decydujące o losach rywalizacji były walki jokerów – zawodników, których triumf liczy się podwójnie. Natalia Strzałka z Wrocławia pokonała przed czasem Paulinę Kontną. Krzysztof Niklas, joker Białogardu zaś minimalnie uległ Erwinowi Imbierskiemu. Poza tym znaczący był fakt iż przyjezdni nie wystawili dwóch zawodniczek.

W Poznaniu z kolei rozegrała się rywalizacja znacząca w kontekście walki o drugie miejsce. Miejscowy Grunwald będący trzeci w tabeli wygrał 6:4 z wiceliderem Unią Racibórz. Choć po sześciu walkach prowadzili goście 4:3, ponieważ swój pojedynek wygrał ich joker. W trzech ostatnich starciach byli poznaniacy. W tym między innymi brązową medalistką z Rio, Monika Michalik.

Dzięki temu Grunwald ma już tylko jeden punkt starty do Unii. Co może być decydujące zważając na to, że Unia w ostatniej kolejce zmierzy się z niepokonanym AKS Wrestling Team – nowym mistrzem Polski.

W tabeli KLZ prowadzi AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z kompletem zwycięstw (27 pkt). Wiceliderem jest Unia Racibórz (19 pkt), a kolejne miejsca zajmują Grunwald Poznań (18 pkt), AKS Bialogard  (9 pkt), AZS AWF Warszawa (4 pkt) oraz AZ Supra Brokers Wrocław (3 pkt).

źródło: KLZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

25 More posts in Sporty walki category
Recommended for you
PółDystans (17): „Wezwano mnie do ministerstwa. «W klatce to walczą zwierzęta» – mówili”

Członek Galerii Sław Polskiego MMA. Wykonał dla tego sportu czarną robotę. Prekursor i odważny pedagog....