Hirscher

MŚ St. Moritz: Hirscher znowu jest wielki. Niespodzianki na podium.

Faworyt Austriak Marcel Hirscher został mistrzem świata w slalomie gigancie. Nieoczekiwanie drugie miejsce zajął rodak zwycięscy Roland Leitinger, tracąc 0,25s. Trzecie miejsce, równie nieoczekiwanie zdobył Norweg Leif Kristian Haugen, on stracił do Hirschera 0,71s.

Tytułu bronił znakomity Amerykanin Ted Ligety, ale z powodu kontuzji kolana nie wystąpił w zawodach. Po pierwszym przejeździe prowadził lider tej konkurencji i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marcel Hirscher, na drugim miejscu był jego rodak Phillip Scoerghofer, a trzecie miejsce zajmował Francuz Alexis Pinturault.

Drugi przejazd był opóźniony ze względu na popsuty wyciąg, który zabiera zawodników na trasę. Również warunki atmosferyczne nie należały do najlepszych, zaczął padać śnieg, który wpływał na widoczność. Nie przeszkodziło to siedemnastemu po pierwszym przejeździe Amerykaninowi Davidowi Chodounsk’iemu osiągnąć bardzo dobry wynik  i utrzymać się na prowadzeniu przez dłuższy czas. Dopiero faworyt gospodarzy Szwajcar Justin Murisier prześcignął Amerykanina. Ku radości kibiców kolejni zawodnicy byli gorsi od Justina. Dopiero przejazd Haugena sprawił, że musiała nastąpić zmiana na pozycji lidera. Norweg nie cieszył się długo, gdyż po chwili wyprzedził go Roland  Leitinger, który wykonał kapitalny przejazd zwłaszcza w ostatniej części, którą po prostu przefrunął z niesamowitą prędkością. Pozostali alpejczycy nie potrafili wyprzedzić Austriaka, mimo iż mieli nad nim przewagę po pierwszym przejeździe. Dopiero lider Marcel Hirscher wyprzedził rodaka udowadniając, że jest najlepszy na świecie. Po wcześniejszych występach w austriackich mediach spadała na Hirschera ogromna fala krytyki. Ten złoty medal jest pstryczkiem w nos dla dziennikarzy.

Najlepszy z gospodarzy był Justin Murisier, który awansował z dwunastego miejsca na ósme. Polacy nie startowali. W niedziele slalom, ostatnia konkurencja w której faworytem również będzie Hirscher.

autor: Sebastian Dąbrowski

fot. kadr z YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

323 More posts in Inne category
Recommended for you
Ruszyły Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017
Ruszyły Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017! 

W sobotę wieczorem wieczorem podczas uroczystej Ceremonii Otwarcia zainaugurowano Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria...