Worley

MŚ St. Moritz: Worley pewnie wygrywa tytuł

Francuzka Tessa Worley została mistrzynią świata w slalomie gigancie. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Mikaela Shiffrin tracąc do zwyciężczyni  0,34s. Na trzecim miejscu uplasowała się Włoszka Sofia Goggia, ze stratą 0,74s.

Po konkurencjach szybkościowych, nadszedł czas na konkurencje techniczne. Po pierwszym przejeździe prowadziła faworytka tej konkurencji Tessa Worley, na drugim miejscu była Goggia, a na trzecim liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin.

Żadnej z alpejek nie udało się awansować z odległych pozycji. Wszyscy czekali na przejazd czołowych zawodniczek. Pierwsza do ataku wyruszyła Shiffrin. Wykonała świetny przejazd, zwłaszcza w ostatniej części trasy i objęła prowadzenie.  Kolejna była Goggia, Włoszka nie popełniła większego błędu, ale jednak nie udało jej się wyprzedzić Amerykanki. Ostatnia na trasę wyruszyła prowadząca Worley. Pewna siebie dojechała na pierwszym miejscu i bez cienia wątpliwości wygrała.

Obrończyni tytułu  Austriaczka Anna Veith zajęła odległe dwudzieste drugie miejsce. Najlepsza z reprezentantek gospodarzy Melanie Meillard, była trzynasta. Jedyna  Polka w stawce Maryna Gąsienica-Daniel zajęła trzydzieste drugie miejsce. W sobotę kolejna konkurencja, tym razem będzie to slalom.

Autor: Sebastian Dąbrowski

fot. kadr z YouTube 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

318 More posts in Inne category
Recommended for you
Mikaela Shiffrin
MŚ St. Moritz: Genialna Shifrin królową slalomu

Obrończyni tytułu Amerykanka Mikaela Shiffrin została po raz trzeci  mistrzynią świata w slalomie. Drugie miejsce...