Outback Fight Club

Outback Fight Club w Fightklubie

Bardzo dobrze zrealizowany oraz utrzymany w szybkim tempie podzielony na dwie części film dokumentalny przedstawiający prawdziwą naturę amatorskiego boksu – Outback Fight Club zostanie wyemitowany w Fightklubie . Fred Brophy przez ponad 30 lat prowadzi namiot, organizuje w nim bokserskie walki. Bierze pod swoją opiekę totalnych amatorów, a także ludzi odrzuconych i wraz z nimi tworzy niesamowite show.

Fred Brophy swój gym założył w 1978 roku. Kontynuuje tym samym rodzinne tradycje, bowiem w tym niegdyś parali sie jego przodkowie. Po ponad 30 latach postanowił zaprzestać tej działalności i odejść na emeryturę. Wcześniej jednak chce zorganizować jeszcze jedno niesamowite tournee. Wraz ze swoją grupą  podróżuje po Queensland oraz okolicznych australijskich stanach.

W podzielonym na dwie części dokumencie Outback Fight Club widzowie poznają po za niesamowitą historią Freda, widzowie poznają także losy ludzi, którzy dołączyli do jego grupy dzięki czemu w ten sposób zarabiali na życie,  a czasem po porstu realizowali swoje marzenia z dzieciństwa. W trupie Brophy’ego znaleźli się ludzie z różnych warstw społecznych, bezrobotni wiejscy farmerzy oraz ludzie wykluczeni społecznie. Był to dla nich sposób ucieczki przed dawnymi problemami – uzależnieniami itp.

W ten oto sposób powstał poruszający, a zarazem momentami humorystyczny dokument. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana sportów walki.

Pierwsza część Outback Fight Club w sobotę 11 lutego o godz. 22.00, druga w sobotę 25 lutego, również o 22.00.

Odcinek 1. Fred zabiera swoją ekipę do miasta. Każdy jej członek mierzy się ze swoimi problemami. James musi udowodnić, że zasługuje na miano boksera numer jeden w drużynie. W tym celu ma zmierzyć się z dwoma przeciwnikami naraz. Joe to zawodnik, któremu boks pozwolił załagodzić gniew i ból z dzieciństwa. Z kolei Tammara, która w przeszłości doznała kontuzji głowy, chce udowodnić, że wciąż potrafi boksować na wysokim poziomie. Ryan po zwycięskich pojedynkach cieszy się wielkim powodzeniem u kobiet. Zastanawia się, czy tak samo będzie, kiedy zacznie przegrywać swoje walki. Tymczasem Fred rozważa pomysł odroczenia przejścia na emeryturę. Zdaje sobie sprawę, że jest unikalnym na skalę światową człowiekiem organizującym walki w namiocie.

Odcinek 2. Ekipa przygotowuje się do swoich ostatnich pojedynków. Dodatkowo musi zmierzyć się z trudami i słońcem pustyni Queensland. Blair pokonała w karierze już ponad tysiąc mężczyzn, ale wciąż jest głodna sukcesów. Ma nadzieję, że jej trwająca od ponad 18 lat passa zwycięstw będzie kontynuowana. James, czyli cudowne dziecko Freda, znów ma się zmierzyć z dwoma przeciwnikami naraz. Joe, który zostaje trafiony po gongu, udowadnia, że nadal musi pracować nad kontrolą swoich emocji. Po przegranej Krysta nie wie w jaki sposób udowodnić wszystkim, że może być zawodową pięściarką, która dorównana swojemu ojczymowi, byłemu mistrzowi bokserskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

615 More posts in Boks category
Recommended for you
Artur Szpilka zmierzy się z Adamem Kownackim
Artur Szpilka będzie walczył z Adamem Kownackim

Artur Szpilka jednak skrzyżuje rękawice z Adamem Kownackim 22 kwietnia w Nowym Jorku. Bokserzy zmierzą się...