Borussia Dortmund

Pierwsze zatrzymanie ws. zamachu bombowego na autobus Borussii. Podejrzanym obywatel Rosji

Jak podaje dziennik „Bild”, niemiecka policja zatrzymała sprawcę ataku na zawodników Borussii Dortmund. Podejrzanym jest 28-letni Siegiej W. Rosjanin mieszkający w Niemczech. W wyniku ataku został ranny obrońca Borrussii Marc Bartra oraz jeden z policjantów.

Początkowe doniesienia wskazywały na to, że odpowiedzialnymi za atak mogli być islamiści, którzy przyznawali się wstępnie do podłożenia bomb. Jednak dochodzenie niemieckich służb wykluczyło taką możliwość. Okazało się, że sprawcom jest Rosjanin mieszkający w Niemczech, który poprzez zamach chciał się wzbogacić.

28-letni Siegiej W. chciał zranić jak największą liczbę zawodników Borussii Dortmund, aby akcje klubu straciły na wartości. Posiadając opcję kupna piętnastu tysięcy akcji, chciał nabyć je tanio i sprzedać z dużym zyskiem, po tym jak sytuacja się uspokoi.

Prokuratora postawi Rosjaninowi zarzuty zabójstwa dwudziestu osób przez przeprowadzenie zamachu bombowego.

Przypomnijmy, że do zamachu doszło 11 kwietnia, kiedy to na trasie autokaru Borussii Dortmund zmierzającego na stadion, doszło do eksplozji trzech ładunków wybuchowych wypełnionych metalowymi gwoździami. W wyniku ataku mecz ćwierćfinałowy z AS Monaco został odwołany i przełożony na następny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2353 More posts in Ligi zagraniczne category
Recommended for you
Arek Milik ranking L'Equipe
Przełamanie, asysta i obroniony rzut karny. Tak Polacy grali za granicą

Niemal każde podsumowanie w ostatnich miesiącach mogliśmy zaczynać od wypisania kolejnych sukcesów Roberta Lewandowskiego i...