KLZ Koloseum

Przedostatnia kolejka KLZ: mistrza Polski poznamy w Koloseum?

Już w najbliższą środę 15 lutego rozegrana zostanie przedostatnia kolejka KLZ Krajowej Ligi Zapaśniczej. AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski zwycięstwem z AZS AWF Warszawa może już zapewnić sobie tytuł drużynowego mistrza Polski. Spotkanie odbędzie się w scenerii niczym jakby było rozgrywane na rzymskim Koloseum. Oprócz tego podczas meczu zorganizowane zostanie zbiórka pieniędzy na charytatywny cel – leczenie 4-letniego chłopczyka, syna byłej zapaśniczki.

AKS Wrestling Team z Piotrkowa Trybunalskiego jest już o krok od zdobycia mistrzostwa Polski. Piotrkowianie są jedyną niepokonaną drużyną KLZ, mają pięć punktów przewagi nad drugą Unią Racibórz. Tym samym jeżeli wygrają z AZS AWF Warszawa zapewnią sobie tytuł. Choć są faworytami to wynik meczu jeszcze nie jest rozstrzygnięty.

Nie rozdają medali przed meczem, a AZS AWF ma kilkoro nieprzewidywalnych zawodników, którzy potrafią punktować. Znaczenie ma też fakt, że to czwarte spotkanie ligowe i zawodnicy odczuwają trudy ligowych pojedynków. Dlatego podchodzimy do tego spotkania z pełną koncentracją – powiedział Michał Jaworski, szkoleniowiec AKS Wrestling Team.

W szeregach piotrkowian prawdopodobnie nie będzie Taybe Jusein, 2-krotnej wicemistrzyni świata. Oprócz tego w poszczególnych kategoriach oraz stylach wystąpią w najlepszym składzie.

O tym, że wynik nie jest przesądzony niech będzie fakt iż w poprzedniej kolejce dopiero po ostatnim meczu pokonali ostatnią drużynę KLZ, z AZ Supra Brokers.

AZS z kolei w 7. kolejce sensacyjnie zremisował z Unią w Raciborzu, a tydzień temu napędził stracha Grunwaldowi Poznań. Tym samym lidera czeka trudne zadanie.

Zapaśnicy jak gladiatorzy oraz akcja charytatywna

Smaczku rywalizacji doda fakt, iż odbędzie się w spektakularnej scenerii.

AKS Wrestling Team będący w roli gospodarza wystąpi wyjątkowo w Zgierzu, bowiem z tamtejszego klubu pochodzi kilku z jego zawodników.

Organizatorzy zaś przygotowują specjalną oprawę, przypominającą rzymskie Koloseum.

Przy okazji meczu odbędzie się także zbiórka na leczenie 4-letniego Filipa, chorującego na chorobę Niemanna Picka typu C tak zwanego dziecięcego Alzheimera. Chłopiec jest synem byłej zapaśniczki Klaudii Malinowskiej (dawniej Mareckiej), m.in. srebrnej medalistki Mistrzostw Polski. KLZ wspiera w ten sposób Fundację You Can Help, która organizuje zbiórkę pieniędzy potrzebnych na leczenie chłopca.

Transmisja meczu AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z AZS AWF Warszawa na żywo w TVP Sport, od godz. 17.55.

W Poznaniu walka o medale

W drugim spotkaniu 9. kolejki trzecia drużyna KLZ, Grunwald Poznań, zmierzy się z Unią Racibórz. Oba zespoły nadal liczą się w walce o medale. Unia wyprzedza Grunwald o cztery punkty. Tym samym jeżeli Unia chce zachować szanse na mistrzostwo Polski musi wygrać to spotkanie. Poznaniacy zaś jeżeli wygrają będą walczyli o tytuł wicemistrzów Polski, bowiem w ostatniej kolejce dojdzie do starcia Unii z AKS Wrestling Team.

Grunwald z pewnością będzie liczył na swoich olimpijczyków z brązową medalistka z Rio Moniką Michalik na czele. Unia zaś powinna mieć przewagę w stylu klasycznym. Tym samym emocje gwarantowane.

Trzecie spotkanie 9. kolejki to rywalizacja AZ Supra Brokers z AKS Białogard. Wrocławianie to jedyna drużyna KLZ bez zwycięstwa, mimo to zawsze dostarczają dużo wrażeń. W meczu rundy rewanżowej bowiem trzy razy byli o krok sprawienia niespodzianki i pokonania drużyny z czołówki.

Wszystkie mecze KLZ można na żywo śledzić w internecie – na Sport Zona oraz KLZ TV.

Program 9. kolejki Krajowej Ligi Zapaśniczej, środa 15 lutego:

  • AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – AZS AWF Warszawa, godz. 17.55, transmisja TVP Sport
  • Grunwald Poznań – Unia Racibórz, godz. 18.00
  • AZ Supra Brokers Wrocław – AKS Białogard, godz. 17.00

Źródło: Informacja prasowa KLZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

908 More posts in Sporty walki category
Recommended for you
marcin tybura
Marcin Tybura na UFC Fight Night 110 w Singapurze zmierzy się z byłym mistrzem

Marcin Tybura poznał nazwisko kolejnego rywala, z którym zmierzy się w klatce UFC. Popularny „Tybur”...