Maciej Kot

PŚ w PyeongChang: Zwycięski Kot. Maleje przewaga Stocha w klasyfikacji generalnej

Maciej Kot wygrał zawody Pucharu Świata w koreańskim PyeongChang. Drugi był wczorajszy triumfator Austriak Stefan Kraft, a trzeci Niemiec Andreas Wellinger 

Po pierwszej serii na prowadzeniu był Słoweniec Peter Prevc. Drugie miejsce zajmował Kraft, a trzecie Norweg Daniel Andre Tande. Kot był najlepszym z Polaków, po pierwszej serii zajmował czwartą pozycję, a skaczący w złych warunkach Kamil Stoch był dopiero osiemnasty.

W drugiej serii Stoch znacznie się poprawił skacząc 107,5 metra. Dzięki tej próbie długo utrzymywał się na prowadzeniu. Wyprzedził go dopiero Andreas Wellinger, który skoczył w drugiej próbie 112 metrów. Później przyszła pora na Maćka Kota. Znakomitym skokiem na odległość 110,5 metra objął prowadzenie i czekał co zrobi reszta.  Będący na prowadzeniu rywale, skoczyli słabiej i dzięki temu Kot wygrał drugie zawody w karierze. 

Ostatecznie szóste miejsce zajął Kamil Stoch. Utrzymał prowadzenie w Pucharze Świata, ale ma tylko sześćdziesiąt punktów przewagi nad Kraftem. Dobrze zaprezentował się też Dawid Kubacki, który był ósmy. Natomiast Piotr Żyła  był osiemnasty i niestety wypadł z pierwszej „10” Pucharu Świata.  Stefan Hula i Jan Ziobro nie awansowali do drugiej serii.

Autor: Sebastian Dąbrowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

515 More posts in Skoki Narciarskie category
Recommended for you
Kraft wygrał ostatni konkurs w sezonie i zgarnął Kryształową Kulę

Stefan Kraft wygrał w Planicy ostatni konkurs tegorocznego sezonu Pucharu Świata. Austriak wyprzedził Andreasa Wellingera. Na...