Agnieszka Radwanska Doha

Doha: Agnieszka Radwańska musiała uznać wyższość Caroline Wozniacki

Agnieszka Radwańska już na drugiej rundzie zakończyła swoją przygodę z turniejem w Doha. Najlepsza obecnie polska tenisistka przegrała z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 5:7, 3:6.

Krakowianka jako turniejowa „czwórka” w pierwszej rundzie miała tak zwany „wolny los”. Wozniacki zaś musiał przebrnąć przez pierwszą fazę zawodów, w której pokonała 6:2, 6:3 Kiki Bertens. Wstępnie ich spotkanie miało się odbyć w środę, z powodu opadów deszczu jednak zostało przeniesione na czwartek.

Lepiej weszła w nie Dunka, która już na „dzień dobry” przełamała serwis Polki. „Isia” jednak błyskawicznie odrobiła starty i potem aż do stanu po 5 już obie tenisistki bez większych problemów utrzymywały swoje serwisy. Do kolejnego przełamania doszło w 11. Gemie i ponownie, na prowadzenie z przewagą breaka wyszła Wozniacki. Tyle, że tym razem Radwańska nie zdołała odrobić start. Tym samym pierwsza partia padła łupem niżej notowanej zawodniczki.

W drugim secie Caroline poszła za ciosem w pierwszym gemie ponownie przełamała serwis Polki i już tej przewagi nie oddała do samego końca, a nawet w dziewiątym gemie ją powiększyła. Tym samym ostatecznie licznik zatrzymał się na wyniku 6:3 i godzinie i 39 minutach walki Dunka polskiego pochodzenia zameldowała się w ćwierćfinale, który rozegra jeszcze dzisiaj. Jej przeciwniczką w walce o najlepszą czwórkę zawodów w Doha będzie Lauren Davis.

Było to szesnaste bezpośrednie starcie pomiędzy Radwańską a Wozniacki i po raz dziesiąty lepsza okazała się Caroline.

Kolejnym startem Agnieszki Radwańskiej będzie turniej rangi „Premier” w Dubaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2080 More posts in Tenis category
Recommended for you
Serena Williams w ciązy
Serena Williams liderką rankingu WTA

Choć Serena Williams już w tym sezonie nie wystąpi w żadnym turnieju ponieważ ogłosiła, że...