Agnieszka Radwanska Doha

Doha: Agnieszka Radwańska musiała uznać wyższość Caroline Wozniacki

Agnieszka Radwańska już na drugiej rundzie zakończyła swoją przygodę z turniejem w Doha. Najlepsza obecnie polska tenisistka przegrała z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 5:7, 3:6.

Krakowianka jako turniejowa „czwórka” w pierwszej rundzie miała tak zwany „wolny los”. Wozniacki zaś musiał przebrnąć przez pierwszą fazę zawodów, w której pokonała 6:2, 6:3 Kiki Bertens. Wstępnie ich spotkanie miało się odbyć w środę, z powodu opadów deszczu jednak zostało przeniesione na czwartek.

Lepiej weszła w nie Dunka, która już na „dzień dobry” przełamała serwis Polki. „Isia” jednak błyskawicznie odrobiła starty i potem aż do stanu po 5 już obie tenisistki bez większych problemów utrzymywały swoje serwisy. Do kolejnego przełamania doszło w 11. Gemie i ponownie, na prowadzenie z przewagą breaka wyszła Wozniacki. Tyle, że tym razem Radwańska nie zdołała odrobić start. Tym samym pierwsza partia padła łupem niżej notowanej zawodniczki.

W drugim secie Caroline poszła za ciosem w pierwszym gemie ponownie przełamała serwis Polki i już tej przewagi nie oddała do samego końca, a nawet w dziewiątym gemie ją powiększyła. Tym samym ostatecznie licznik zatrzymał się na wyniku 6:3 i godzinie i 39 minutach walki Dunka polskiego pochodzenia zameldowała się w ćwierćfinale, który rozegra jeszcze dzisiaj. Jej przeciwniczką w walce o najlepszą czwórkę zawodów w Doha będzie Lauren Davis.

Było to szesnaste bezpośrednie starcie pomiędzy Radwańską a Wozniacki i po raz dziesiąty lepsza okazała się Caroline.

Kolejnym startem Agnieszki Radwańskiej będzie turniej rangi „Premier” w Dubaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2053 More posts in Tenis category
Recommended for you
toni rafa nadal
Koniec słynnego duetu, Rafa Nadal rozstaje się ze swoim wujkiem Tonim

Po sezonie 2017 zakończy się najsłynniejsza tenisowa współpraca, Rafael Nadal rozstanie się ze swoim wujkiem Tonim. Ta...