FEN 16 Stanek vs Gniadek

Żelazowski kontuzjowany, Łukasz Stanek nowym rywalem Kamila Gniadka na FEN 16

Paweł Żelazowski doznał kontuzji kręgosłupa w związki z czym nie wystąpi na gali FEN 16 podczas której miał zmierzyć się o pas mistrzowski dywizji półśredniej Kamilem Gniadkiem. Nowy rywalem szczecinianina będzie Łukasz Stanek, ale stawką nie będzie pas mistrzowski.

Łukasz Stanek do tej pory tylko raz występował na gali Fight Exclusive Night. W debiucie, jesienią zeszłego roku na gali FEN 14 balachą na kolano zmusił do poddania się w drugiej rundzie Adriana Błeszyńskiego. Za co później został nagrodzony bonusem od organizatorów. Podopieczny Tomasza Jeruszki może się pochwalić jeszcze drugim miejscem w 10. Międzynarodowym Turnieju Hadaka Waza w 2011 roku oraz wygrywając Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao w formule MMA w 2012 roku.

Pojedynek z Kamilem Gniadkiem będzie jednak dla niego największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze Łukasza Stanka. Szczecinianin choć jest jego rówieśnikiem to jest dużo bardziej doświadczony. Reprezentant Berserkers Team Szczecin ma w swoim rekordzie już 15 walk, z czego 11 wygranych, jedną zremisowaną. Aktualnie notuję passę trzech zwycięstw z rzędu, a dwa z nich, ostatnie odniósł w klatkoringu FEN. Na FEN 13 duszeniem zza pleców zmusił do poddania sie Klemensa Ewalda, a FEN 15 w pierwszej rundzie przez skrętówkę pokonał Francuza Vincenta Del Guerrę.

Na 11 marca na FEN 16 zaanonsowane zostały występy także innych zawodników MMA. W wadze piórkowej zmierzą się Gabriel „Gabito” Silva oraz Kamil „Bomba” Łebkowski. Kamil Gniadek i Paweł Żelazowski powalczą z kolei o pas dywizji półśredniej. Na zasadach K-1 wystąpią Marcin Szreder i debiutant Radosław Paczuski. Na warszawskim Torwarze zmierzą się również Arkadiusz Wrzosek oraz Artur Bizewski. Sensacyjny pogromca Marcin Zontka, Riccardo Nosiglia z kolei skonfrontuje się z Michałem Oleksiejczukiem. Były zawodnik UFC, Paweł Pawlak zaś zmierzy się autorem najlepszego nokautu FEN 13, Ireneuszem Szydłowskim. W jednym z pierwszych pojedynków gali skrzyżują rękawice Karol Zyra – mistrz Polski służb mundurowych oraz doświadczony Adrian Kurek. A Arbi Shamaev skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Shely’m „Pilao” Santaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

641 More posts in MMA category
Recommended for you
ksw 39 popek vs koksu
Zapowiedź hitowej walki KSW 39: Colosseum – Popek vs Hardkorowy Koksu (WIEDO)

Federacja KSW zaprezentowała zapowiedź hitowej walki Popka Monstera z Robertem "Hardkorowym Koksem" Burneiką, która odbędzie...