Marcin Tybura ufc 208

UFC 208: Marcin Tybura vs. Justins Willis

W najbliższy weekend największa organizacja mieszanych sportów walki zwita do Nowego Jorku. Podczas gali UFC 208 dojdzie między innymi do walki z udziałem Holly Holm i Germaine de Randamie, będzie to zarazem pierwsza w historii walka o pas kobiecej kategorii piórkowej. Poza tym powracający do klatki legendarny Anderson Silva zmierzy się z Derekiem Brunsonem. Swój kolejny pojedynek stoczy także Marcin Tybura.

W walce wieczoru zmierzą się dwie utytułowane sportsmenki, mistrzyni boksu – Holly Holm, i mistrzyni kick boxingu oraz boksu tajskiego – Germaine de Randamie. Holm zawsze dostarcza dużo emocji w listopadzie 2015 roku, sensacyjnie znokautowała Rondę Rousey i odebrała jej pas w wadze koguciej, ale w marcu 2016 roku go straciła po walce z Mieshą Tate, w lipcu 2016 zaś zaliczyła kolejną wpadkę i przegrała z Valentiną Shevchenko. De Randamie, to z kolei wysoka oraz dość niewygodna dla swoich rywalek Holenderka, słynąca z piekielnie mocnego ciosu. Aktualnie notuje passę dwóch zwycięstw z rzędu w oktagonie UFC. Ich walka na UFC 208 będzie jednak historyczną konfrontacją pod tym względem, że będzie to pierwsza w historii federacji walka o pas mistrzowski nowej kobiecej dywizji. Holm ma zamiar zdobyć ten pas, a następnie odzyskać prym w wadze koguciej.

Na Brooklynie do klatki wróci także legendarny Anderson Silva, który zmierzy się z Derekiem Brunsonem. Brazylijczyk  to były mistrz kategorii średniej, który tytułu bronił dziesięć razy z rzędu. Amerykanin z kolei słynie z dużej agresji w oktagonie. Mocną stroną obu zawodników, więc albo czeka na efektowny nokaut, albo jak to bywa często w walkach stójkowiczów, trzy rundowa walka w parterze.

Do oktagonu wejdą również Ronaldo Souza oraz Tim Boetsch. Czy mistrzowskie umiejętności parterowe Ronaldo pozwolą mu wygrać z solidnym i będącym na zwycięskiej ścieżce Timem i w rezultacie dostać upragnioną walkę o mistrzowski pas?

Bardzo ciekawie zapowiada się także starcie Glovera Teixeiry z Jaredem Cannonierem. Czyli pojedynek kondycji oraz technik bokserskich Jareda z dużym doświadczeniem w klatce Glovera. Z kolei walka Jima Millera z Dustinem Poirierem to konfrontacja dwóch mańkutów. Dla Millera, będzie to czwarta walka w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, dla zaś Poiriera będzie to powrót bo dość ciężkim nokaucie.

Na UFC 208 kolejną walkę w oktagonie największej organizacji MMA na świecie stoczy Marcin Tybura. Wstępnie jego rywalem miał być Luis Henrique, ale musiał wycofać się z pojedynku i ostatecznie Polak zmierzy się z debiutującym w UFC Justinem Willisem.

Tybura po raz ostatni walczył w sierpniu 2016 i  znokautował wtedy wysokim kopnięciem Victora Pestę. Później miał zmierzyć się z Derrickiem Lewisem, ale gala z ich udziałem została odwołana.

Willis w MMA walczy od 2012 roku, dotychczas występował dla takich organizacji jak IGF czy WSOF. Z pięciu zawodowych walk jakie stoczył wygrał cztery.

Karta walk gali UFC 208:

Walka wieczoru

145 lbs: Holly Holm vs. Germaine de Randamie – o pas UFC

Główna karta UFC 208 (04:00 naszego czasu):

185 lbs.: Anderson Silva vs. Derek Brunson
185 lbs.: Jacare Souza vs. Tim Boetsch
205 lbs.: Glover Teixeira vs. Jared Cannonier
155 lbs.: Dustin Poirier vs. Jim Miller

Karta wstępna UFC 208 (02:00 naszego czasu):

155 lbs.: Randy Brown vs. Belal Muhammad
135 lbs.: Wilson Reis vs. Ulka Sasaki
145 lbs.: Nik Lentz vs. Islam Makhachev
125 lbs.: Ian McCall vs. Jared Brooks

Karta wstępna (00:30 naszego czasu)

265 lbs.: Marcin Tybura vs. Justin Willis (około 01:30 naszego czasu)
170 lbs.: Roan Carneiro vs. Ryan LaFlare
145 lbs.: Rick Glenn vs. Phillipe Nover

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

605 More posts in MMA category
Recommended for you
Martin Chudej
Chudej rywalem Wlazło na gali FEN 17 w Gdyni

Pierwszym oficjalnie potwierdzonym zestawieniem majowej gali FEN 17 Baltic Storm w Gdynia Arena jest zapowiadająca...