Warsaw Charity Cup - turniej tennis & squash

Warsaw Charity Cup – charytatywny turniej tenisa i squasha

1 lipca 2017 roku w warszawskim klubie Okęcie Tennis Club odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Charity Cup. W ramach wydarzenia rozegrane zostaną amatorskie turnieje tenisowe oraz squashowe. Rywalizacji przyświecać będzie jeden cel – pomoc dzieciom, które dorastają w warunkach trudnej sytuacji rodzinnej i finansowej.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Akademia Sportu PRO-AM oraz Okęcie Tennis Club. Dzięki współpracy obu organizacji powstał projekt, który jest też pierwszym tego typu turniejem charytatywnym w Warszawie. Udział w nim mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Celem turnieju, wspieranego m.in. przez Agnieszkę i Urszulę Radwańskie, Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga, jest zbiórka pieniędzy na organizację całorocznych, bezpłatnych zajęć sportowych dla dzieci z warszawskich rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej.

Organizatorzy z pomocą organizacji zajmujących się rodzinami oraz szkolnych pedagogów i psychologów, stworzą listę rodzin, które zechcą skorzystać z programu bezpłatnych zajęć sportowych w roku szkolnym 2017/2018. Współpraca z osobami, które na co dzień mają styczność z rodzinami w trudnej sytuacji życiowej jest niezbędna, aby pomoc mogła dotrzeć do potrzebujących.

23 stycznia ruszyły zapisy w ramach Company Challenge. Skierowane są do firm, które chcą zaangażować swoich pracowników do aktywnego i pożytecznego spędzenia czasu. Zapisy dla osób indywidualnych zostaną uruchomione w maju br., natomiast już teraz można zadeklarować swoją chęć udziału w przedsięwzięciu drogą mailową. Dzięki temu, użytkownicy w maju otrzymają przypomnienie o uruchomieniu zapisów.

Reprezentację firm, można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego od 16 stycznia na stronie www.warsawcharitycup.pl . Liczba dostępnych miejsc w ramach Company Challenge jest ograniczona w każdej kategorii. Do 21 kwietnia przedstawiciele firm zobowiązani są do potwierdzenia składu reprezentacji. Dodatkowo inicjatywa zakłada formę rzucenia wyzwania. Firmy, które zdeklarują chęć wzięcia udział w akcji charytatywnej, mogą wykorzystać do tego social media poprzez nagranie krótkiego filmiku lub zrobienia zdjęcia, na którym odznaczą Warsaw Charity Cup oraz wyzwane do rywalizacji firmy.

Jak zapewniają Organizatorzy, to pierwsze takie wydarzenie na stołecznej arenie, które łączy w sobie sport na korcie z ideą niesienia pomocy. Jednak nie jest to pierwsze wspólne działanie obu organizacji. Debiutem kooperacji był cykl darmowych zajęć ogólnorozwojowych z elementami tenisa dla dzieci w wieku przedszkolnym pod szyldem „Przedszkolaki na korcie”.

Fundacja Akademia PRO-AM jest organizacją pozarządową, której głównym obszarem działania jest propagowanie sportu, ze szczególnym nastawieniem na rodziny, dzieci i młodzież. Okęcie Tennis Club od wielu lat zajmuje się organizacją turniejów tenisowych i squashowych.

Wkrótce Organizatorzy planują także realizację kampanii crowdfundingowej na portalu wspieram.to, która ma na celu sfinansowanie turnieju.

www.warsawcharitycup.pl

www.facebook.pl/warsawcharitycup

Więcej informacji Warsaw Charity Cup:

Agnieszka Kossakowska – Koordynator Projektu

akossakowska@pro-am.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

139 More posts in INNE category
Recommended for you
Terminator zakończył Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii. Polska Reprezentacja Olimpiad
Terminator zakończył Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii

Znakomity dorobek polskich sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Z zakończonych 24 marca Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad...