Wizards raptors Marcin Gorta

Washington Wizards coraz bliżej awansu do kolejnej fazy play-off

Koszykarze Washigton Wizards pokonali na własnym parkiecie Atlanta Hawks 109:101 i tym samym w pierwszej rundzie fazy play-off w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-0. Marcin Gortat rozegrał dobre spotkanie, zdobył 14 pkt i miał 10 zb.

Przede wszystkim pochwała należy się Marcinowi Gortatowi za grę obronną. W sześciu pierwszych minutach gry zanotował już trzy bloki, a koniec końców miał ich pięć. Bardzo dobrze utrudniał poczynania swojemu vis-a-vis Dwightowi Howardowi, który w całym meczu zdobył tylko sześć punktów.

W ataku również Polak nie próżnował, trafił 7 z 10 rzutów z gry. Ogólnie miał 10 zbiórek z czego 7 w ataku. Poza tym jego konto uzupełniają trzy asysty oraz przechwyt. Miał również jedną stratę oraz popełnił trzy faule.

Jeżeli chodzi o samo widowisko spotkanie początkowo nie zachwycało, często było przerywane faulami. Największe emocji były w czwartej kwarcie. Ostatnia odsłona zaczynała się przy czteropunktowym prowadzeniu przyjezdnych, a za moment wzrosło ono do sześciu „oczek”. Ostatecznie jednak Wizards zdołali odrobić starty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Do triumfu Wizards w głównej mierze poprowadzili John Wall oraz Bradley Beal, który zdobyli odpowiednio 32 i 31 pkt.

Spośród przegranych wyróżnił się zaś Paul Millsap, który zdobył 27 pkt oraz miał dziesięć zbiórek.

Kolejny mecz w tej rywalizacji odbędzie się w sobotę i tym razem koszykarze zmierzą się w Atlancie.

Washington Wizards – Atlanta Hawks 109:101 (23:24, 28:19, 23:35, 35:23)

(Wall 32, Beal 31, Gortat 14 – Millsap 27, Schroder 23, Hardaway Jr. 19)

Stan rywalizacji: 2-0 dla Wizards