Washington Wizards - Thunder

Washington Wizards gładko pokonali Oklahoma City Thunder

Koszykarze Washington Wizards nie zwalniają tempa. Minionej nocy polskiego czasu „Czarodzieje” pokonali u siebie Oklahoma City Thunder 120:98. Tym samym odnieśli 17. zwycięstwo w ostatnich 20 meczach.  Marcin Gortat tym razem spędził na parkiecie 25 minut i w tym czasie zdobył 12 punktów.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie i nie oddali go nawet na chwilę. Losy spotkania właściwe były rozstrzygnięte już w połowie trzeciej kwarty. Podopieczni Scotta Brooksa prowadzili wtedy 34 punktami. Ostatecznie zaś licznik zatrzymał się na wyniku 120:98.

Do zwycięstwa poprowadzili ich w głównej mierze Markieff Morris, który zdobył 23 punktami oraz Bradley Beal, autor 22 „oczek”. John Wall dorzucił 15 punktów, miał także 14 asyst.

Marcin Gortat tym razem spędził na placu gry 25 minut, czyli krócej niż zwykle. Ale było to spowodowane tym, że podstawowi zawodnicy Wizards większość czwartej kwarty spędzili na ławce rezerwowych. Z racji tego, że mieli już właściwe zapewnione zwycięstwo.

W tym czasie Polak trafił 6 z 8 rzutów z gry co dało mu 12 punktów. Miał także 5 zbiórek, 3 bloki i 2 asysty. Popełnił także 2 faule.

Washington Wizards tym samym odnieśli 17. zwycięstwo w ostatnich 20 meczach. W związku z tym mogą się pochwalić bilansem 33-21, co daje im trzecią pozycję w Konferencji Wschodniej. Wyprzedzają ich tylko Cleveland Cavaliers oraz Boston Celtics.

Kolejne spotkanie Wizards zagrają w czwartek, tym razem w roli gości zmierzą się z Indianą Pacers.

Washington Wizards – Oklahoma City Thunder 120:98 (38:32, 29:22, 34:19, 19:25)
(Morris 23, Beal 22, Porter 18 – Lauvergne 17, Westbrook 17, Payne 12)

Pozostałe wyniki:

Charlotte Hornets – Philadelphia 76ers 99:105 (22:31, 25:17, 25:32, 27:25)
Walker 29, Batum 16, Lamb 12, Kaminsky 12 – Saric 18, Covington 17, McConnell 14)

Indiana Pacers – San Antonio Spurs 106:110 (31:26, 18:23, 30:34, 27:27)
(George 27, Turner 22, Teague 15 – Leonard 32, Aldridge 19, Green 12, Lee 12, Parker 12)

Brooklyn Nets – Memphis Grizzlies 103:112 (19:27, 23:25, 30:27, 31:33)
(Dinwiddie 17, Lopez 17, Kilpatrick 15, Booker 13, Hollis-Jefferson 13 – Conley 32, Gasol 19, Wright 17)

Miami Heat – Orlando Magic 107:116 (28:36, 29:24, 30:27, 20:29)
(Waiters 23, Dragic 22, Johnson 15 – Fournier 24, Payton 20, Ibaka 17)

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 102:89 (23:19, 28:15, 26:27, 25:28)
(Monroe 25, Beasley 23, Snell 16 – Morris 26, Drummond 21, Leuer 15)

Dallas Mavericks – Boston Celtics 98:111 (28:30, 22:31, 32:22, 16:28)
(Ferrell 20, Barnes 19, Nowitzki 18, Matthews 18 – Thomas 29, Smart 19, Olynyk 15)

Denver Nuggets – Golden State Warriors 132:110 (42:30, 37:24, 28:31, 25:25)
(Hernangomez 27, Barton 24, Nelson 23 – Durant 25, McCaw 19, Clark 18)

Utah Jazz – Los Angeles Clippers 72:88 (19:18, 15:27, 15:31, 23:12)
(Favors 13, Gobert 10, Exum 10 – Griffin 26, Rivers 15, Crawford 11)

Phoenix Suns – New Orleans Pelicans 108:110 (28:29, 30:24, 22:24, 28:33)
(Bledsoe 37, Booker 21, Knight 11, Tucker 11- Davis 24, Holiday 18, Evans 15, Moore 15)

Portland Trail Blazers – Atlanta Hawks 104:109 po dogrywce (28:21, 20:21, 26:33, 23:22, 7:12)
(McCollum 26, Lillard 21, Harkless 17 – Hardaway Jr. 25, Schroder 22, Millsap 21)