Marcin Gortat NBA Washington Wizards

Washington Wizards lepsi od Detroit Pistons

Koszykarze Washington Wizards pokonali na wyjeździe Detroit Pistons 105:101 i tym samym odnieśli 49 zwycięstwo w sezonie. Marcin Gortat tym razem spędził na placu gry 21 minut i w tym czasie zdobył osiem punktów.

Z racji zbliżającej się fazy play off Scott Brooks postanowił dać odpocząć liderowi „Czarodziejów” – Johnowi Wallowi. W związku z tym jego rolę na swoje barki wziął Bradley Beal i trzeba przyznać, że dobrze się spisał – zdobył 33 punkty.

Wizards przez większość spotkania mieli kontrolę nad jego przebiegiem. Już w drugiej kwarcie prowadzili piętnastoma punktami przewagę. Na początku ostatniej odsłony co prawda na tablicy wyników pojawił się remis, ale w samej końcówce odzyskali kontrolę i przechylili szalę zwycięstwa a swoją korzyść.

Marcin Gortat tym razem spędził na placu gry 21 minut i w tym czasie trafił 4 z 8 rzutów z gry, miał 8 zbiórek i 5 asyst.

Spośród pokonanych wyróżnił się Tobias Harris, który zdobył 22 pkt.

Koszykarze Washington Wizards  tym samym mogą się pochwalić bilansem 49-32 co daje im czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Ostatnie spotkanie fazy zasadniczej rozegrają w środę, również w roli gościu, tyle że z Miami Heat.

Detroit Pistons – Washington Wizards 101:105 (21:34, 21:21, 31:24, 28:26)

(Harris 22, Smith 16, Morris 12 – Beal 33, Morris 20, Satoransky 11)

Pozostałe wyniki:

Philadelphia 76ers – Indiana Pacers 111:120 (20:35, 34:29, 25:26, 32:30)

(Luwawu-Cabarrot 24, Holmes 17, Poythress 15, Stauskas 15 – George 27, Young 20, Turner 18)

Boston Celtics – Brooklyn Nets 114:105 (28:13, 30:27, 32:37, 24:28)

(Thomas 27, Horford 19, Bradley 18 – Lin 26, Lopez 25, Hollis-Jefferson 17)

Miami Heat – Cleveland Cavaliers 124:121 po dogrywce (24:37, 32:23, 24:31, 28:17, 16:13)

(Tyler Johnson 24, Whiteside 23, Richardson 19 – Williams 35, Love 25, Frye 21)

Chicago Bulls – Orlando Magic 122:75 (34:13, 30:24, 28:22, 30:16)

(Lopez 18, Butler 17, Grant 17, Mirotic 16 – Fournier 14, Vucevic 14, Payton 11, Gordon 10)

Milwaukee Bucks – Charlotte Hornets 89:79 (18:24, 25:22, 18:20, 28:13)

(Monroe 16, Snell 16, Middleton 15, Antetokounmpo 10 – Kidd-Gilchrist 13, Graham 12, Lamb 12, Batum 11)

Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs 99:98 (31:28, 16:15, 24:33, 28:22)

(Napier 32, Turner 16, Connaugton 15 – Leonard 18, Aldridge 12, Parker 12)

Los Angeles Clippers – Houston Rockets 125:96 (35:35, 26:22, 36:12, 28:27)

(Crawford 19, Paul 19, Griffin 18, Mbah a Moute 15 – Gordon 17, Brown 15, Harrell 15, Williams 15, Harden 14)

Golden State Warriors – Utah Jazz 99:105 (33:32, 18:17, 23:25, 25:31)